Minimalizmus v byte

od Mária

Všetci sme už počuli frázu, že menej je niekedy viac. Mnoho ľudí však začalo tento idióm brať čoraz vážnejšie, a to vrátane bytových dizajnérov a architektov. Menej je viac už nie je len známy idióm, je to trend. Trend, ktorý sa objavuje najmä medzi mladými ľuďmi a spôsobuje ošiaľ vo viacerých aspektoch života, bývanie nevynímajúc.

Prečítajte si aj článok: Minimalistické doplnky pre ženu: Podčiarkni svoj vzhľad jednoducho a štýlovo

minimalizmus v byte

Minimalizmus v byte

Hoci maximalizmus má svoje nespochybniteľné benefity, minimalistický domov poskytuje svojim užívateľom komfort vrátane menšieho neporiadku v byte a väčšieho zostatku na bankovom účte. A to vôbec nehovoríme o „všetko alebo nič“ prístupe so strohými bielymi stenami a dvomi prázdnymi poličkami na nich. Začlenenie čo i len jedného minimalistického prvku do dizajnu vášho bytu môže urobiť rozdiel v tom, ako sa v tomto priestore cítite a ako navonok vyzerá. A čo je dôležitejšie, minimalistické prvky v byte vám pomôžu pochopiť známe učenie, že čím menej sa spoliehate na materiálne aspekty života, tým šťastnejší v ňom budete.

Domov je predsa miesto, kde chodíte relaxovať, dobiť si baterky a uniknúť od povinností, ktoré čakajú tam vonku. Oddychovať v priestore, kde ste obklopení zbytočnými doplnkami a nevkusným nábytkom môže byť pomerne náročné.  Moderné bývanie v podaní minimalistického interiéru je založené na premise, že jeho užívateľ má vlastniť len veci, ktoré mu prinášajú úžitok alebo potešenie. Ak vaše bytové doplnky nespĺňajú jednu z týchto funkcií, je načase sa ich zbaviť.

minimalizmus v byte

Skutočná sloboda

V posledných rokoch sa minimalizmu pripisuje výrazný prínos ako nástroju, ktorý vám pomôže nájsť vnútornú slobodu. Slobodu oslobodiť sa od strachu. Slobodu na odpútanie sa od materializmu. Oslobodenie od porovnávania sa s inými. Slobodu od presýtenia sa z konzumnej kultúry, ktorú sme si okolo seba vybudovali. Skutočnú slobodu.

Minimalistické bývanie ako dizajnérsky štýl je stále relatívne nový. Dizajnéri sa snažia dať do popredia elementárne vlastnosti produktu odstránením akýchkoľvek prebytočných, a teda nepotrebných a rušivých prvkov a funkcií.

Ak ste teda unavení z ustavičného pocitu, že nikdy na nič nemáte čas, ak máte pocit, že medzi vami a vašimi blízkymi stojí veľa materiálnych aspektov, ktoré vás ako kotva ustavične ťahajú k zemi, tak minimalizmus v byte ako nový životný štýl je tu práve pre vás.

Súvisiace články

Napísať komentár

manimio magazín logo

Novinky o modernom bývaní, móde, životnom štýle, minimalizme a mnoho ďalších zaujimavých tém na každodenné čítanie ku káve.

NEWSLETTER

Prihlás sa na odber tých najlepších článkov, tipov a návodov. Zostaň v obraze spolu s nami!

Copyright @2022  All Right Reserved – Created by ContentCreator