Ako zladiť causal a formal alebo ako elegantne porušiť dress code

od Štefan

Nemusíš dokonale ovládať dress code, aby si poznal výrazy ako black tie alebo formal. K čiernym nohaviciam a saku čiernu kravatu, alebo motýlika a bielu košeľu. Sako by malo farebne ladiť s nohavicami a elegantné topánky sú nutnosťou. Móda sa ale v dnešnej dobe už neriadi až tak prísne podľa pravidiel dress code – prinášame ti skôr návod, ktorý sa s trochou inšpirácie dá porušiť tak, aby si vyzeral štýlovo a elegantne v každej situácii.

Prečítaj si aj článok z iného súdka: 4 tipy ako zariadiť spálňu minimalisticky a zároveň moderne

Dôveruj overenej klasike – tričko pod sakom

V kancelárii s tričkom možno nepochodíš, kombinácia so sakom je ale ako stvorená na večere alebo víkendové prechádzky. Koľkokrát si rozmýšľal pred zrkadlom alebo otvorenou skriňou, čo si dať na seba na prvé rande?

Každý chce čo najlepšie zapôsobiť, lebo prvý dojem je veľmi dôležitý, ale určite to nechceš prestreliť a vítať dámu oblečený ako na svadbu. Minimalizmus je pri tomto vzhľade základ, nič nepokazíš sivým, čiernym alebo hnedým oblekom ušitým na mieru.

Ak sa nebojíš pozornosti, zvoľ kontrastné tričko – biele alebo svetlé k tmavým oblekom a čierne k jemne sivému saku. V lete sa pohraj aj so svetlými farbami a odtieňmi, len to farebne neprekombinuj.

dress code - Tričko pod sakom

Neboj sa riskovať – oblek a tenisky

Podobne ako pri tričku so sakom, kombinácia oblek a tenisky je ovplyvnená hlavne športom. Opäť platí, že oblek musí byť tenší a dobre ušitý, najlepšie jednofarebný bez prúžkov alebo potlačí.

V tejto kombinácii sú štandardom biele tenisky. Nie však také, ktoré vyzerajú ako do telocvične, alebo príliš objemné. Tradičné šnurovacie, najlepšie s nízkym strihom a aj tu stav na kvalitu.

Nohavice si nad tenisky vyhrň aspoň päť centimetrov, pričom je na tebe, či zvolíš členkové alebo vysoké ponožky. Tričko môže fungovať aj pri tomto štýle, ale ja osobne odporúčam klasickú košeľu bez kravaty, s rozopnutým golierom.

Obleč sa elegantne a neformálne zároveň – sako a rifle

Jednoduchý elegantný vzhľad na neformálne príležitosti dosiahneš pomocou “obyčajných” riflí. Určite zvoľ denim rifle, ak ich máš ušité na mieru. Drž sa klasickej tmavomodrej riflovej farby, prípadne čiernej alebo tmavošedej.
Košeľou, kravatou a doplnkami môžeš výborne regulovať formalitu svojho oblečenia.

Ležérny víkendový vzhľad s tričkom, sakom a bielymi teniskami, neformálny biznis do práce so svetlomodrou košeľou a hnedými koženými topánkami, alebo prepychový s kvalitnou košeľou či svetrom, ktorý doladíš elegantnou vreckovkou.

dress code - Sako a rifle

Napísať komentár

manimio magazín logo

Novinky o modernom bývaní, móde, životnom štýle, minimalizme a mnoho ďalších zaujimavých tém na každodenné čítanie ku káve.

NEWSLETTER

Prihlás sa na odber tých najlepších článkov, tipov a návodov. Zostaň v obraze spolu s nami!

Copyright @2022  All Right Reserved – Created by ContentCreator