4 tipy ako zariadiť spálňu minimalisticky a zároveň moderne

od Štefan

Tiež patríš medzi ľudí, ktorí sa pred chaotickým a nepredvídateľným svetom radšej utiahnu do svojej minimalistickej oázy pokoja a poriadku? Dokonalý minimalistický dekor si však vo svojej spálni nevytvoríš za jeden deň. Minimalizmus si zo svojej podstaty vyžaduje vysoký stupeň organizovanosti a nedostatok neporiadku. A aj keď sa minimalistická schéma dá obsiahnuť v každej miestnosti, na spálni, ktorá si zaslúži byť svätyňou, si treba dať záležať. Vytvorenie tvojej prvej minimalistickej spálne nemusí byť zložité ani drahé. Prečítaj si nasledujúce tipy, triky, rady a inšpirácie, aby tvoja minimalistická spálňa snov bola zároveň moderná aj luxusná.

1. Výber postele do minimalistickej spálne

V posteli strávime priemerne až tretinu nášho života a je jednou z hlavných súčastí minimalistickej spálne, preto si výber svojej postele dôkladne premysli a naplánuj. Tradičné posteľné rámy sú vo všeobecnosti veľké, ťažké a doplnené množstvom estetických prvkov, ktoré odvádzajú pozornosť od minimalistickej dekorácie. Preto ti odporúčame zamerať sa hlavne na plošinové a iné nízkoprofilové rámy postelí. Pri hľadaní sa zameraj na postele vyrobené z udržateľných materiálov, ktoré sú zároveň ekologické a šetrné k životnému prostrediu, ako je masívne drevo alebo oceľ, aby si mohol pokojne spať s vedomím, že tvoja posteľ je vyrobená z netoxických materiálov. Pre inšpiráciu, IKEA je zvyčajne dobrým zdrojom minimalistického nábytku a ich cenám je ťažké konkurovať. Ale daj si pozor na kvalitu, pretože v tomto smere zvykne nábytok z IKEI zaostávať, a ak sa často sťahuješ alebo inak náročne zaťažuješ posteľ, budeš ju musieť po pár rokoch vymeniť.

minimalistická spálňa

2. K dokonalej posteli nezabudni na minimalistický matrac

Pre udržanie rovnováhy a minimalistického vzhľadu odporúčame vyhnúť sa matracom, ktoré sú hrubšie ako 10 centimetrov, čo je štandardná hrúbka, takže sa určite nebudeš prevaľovať ako princezná na hrášku. Matrac, ešte viac ako posteľ, priamo odráža kvalitu tvojho nočného spánku, preto pri výbere zohľadni kvalitu, aj keby si mal siahnuť hlbšie do vrecka. Kvalitný matrac však vydrží roky a tvoja chrbtica ti určite tiež poďakuje.
minimalistická spálňa

3. Jednoduchý nábytok pre minimalistický vzhľad spálne

Honosný luster do strohej elegancie minimalistickej spálne nepatrí. Aj v jednoduchosti ľahko dodržíš moderný vzhľad, ak svoj nábytok správne rozmiestniš. Priestranná a vzdušná spálňa ťa vždy večer naplní pokojom. Zameraj sa na bielu farbu alebo jemné a svetlé odtiene a vyhni sa príliš vyzývavým teplým farbám. Správne svetlo dokáže v každej miestnosti vykúzliť zázraky a má silný vplyv na minimalistickú estetiku. Pri výbere hlavného svetla preto dbaj na to, aby splnilo funkčné osvetlenie celej miestnosti, aby zapadlo do vášho minimalistického dekoru celej miestnosti a aby zapojenie do elektrickej siete bolo bez odhalených káblov.

minimalistická spálňa

4. Detaily a dekorácie, ktoré nesmú chýbať v modernej minimalistickej spálni

Mnoho minimalistov by argumentovalo, že výzdoba a umenie nemajú v minimalistickej spálni miesto. My s podobnými tvrdeniami nesúhlasíme, pretože si myslíme, že 1-2 dobre umiestnené malé, ale výstižné a dojímavé minimalistické kúsky umenia môžu dramaticky zmeniť vzhľad celej miestnosti. Preto ti odporúčame dať jeden centrálny väčší kúsok nad posteľ, vyber si niečo s jednoduchými detailmi, čo pekne zapadne do kontrastu postele a okolitého nábytku. Dekor miestnosti doplň aj rastlinami, ktoré pekne oživia prvotný chladnokrvný pocit minimalistického zariadenia. Aj tu však platí základné pravidlo, že menej je viac. My osobne odporúčame dobre umiestnený bonsaj stromček, ktorý dodá izbe farebný nádych a má jedinečný vzhľad.

Súvisiace články

Napísať komentár

manimio magazín logo

Novinky o modernom bývaní, móde, životnom štýle, minimalizme a mnoho ďalších zaujimavých tém na každodenné čítanie ku káve.

NEWSLETTER

Prihlás sa na odber tých najlepších článkov, tipov a návodov. Zostaň v obraze spolu s nami!

Copyright @2022  All Right Reserved – Created by ContentCreator